Skaņuraksti Ādažos 2019

Mūzikas jaunrades konkurss Skaņuraksti Ādažos 2019. 

Ar vērtīgām atziņām un bagātīgu pieredzi noslēdzies ikgadējais kompozīciju konkurss Ādažos. Pedagogu skolēnu un studentu saime  no Ventspils, Valdemārpils, Saldus, Balviem, Viļāniem, Amatas, Ikšķiles, Rīgas (Em.Dārziņa, Jāz.Mediņa MV, A.Dombrovska MS), Ādažiem svinēja mūzikas jaunrades svētkus. Bija patīkami dzirdēt jaunas, rosinošas muzikālas idejas, vērot degsmi un azartu, ar kādu tika atskaņoti pašu un draugu skaņdarbi. Vairāk kā citus gadus varēja just pedagogu darba nozīmi, pedagogu komponistu rokrakstu, īpaši klausoties vidējo un vecāko grupu konkursantu kompozīcijas. Komponists Juris Karlsons vecākās grupas dalībniekiem izteica vēlējumu turpināt studijas Jāz.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā.

Žūrijas priekšsēdētājs - komponists, JVLMA profesors Juris Karlsons, žūrijā arī muzikoloģe Ilze Medne (Latvijas Radio-3 “Klasika” mūzikas ierakstu producente un programmu vadītāja) un Ādažu Mākslas un mūzikas skolas vijoļspēles un kompozīcijas skolotāja komponiste Anitra Tumševica.

Šoreiz žūrijas izvēle, izvērtējot topošo komponistu veikumu, bija sarežģītāka, jo kompozīciju mākslinieciskā kvalitāte bija augsta. Pēc ilgām pārrunām tika izvirzīti apbalvošanai sekojošie audzēkņi:

Jaunākajā grupā1.vietu ieguva Diana Damberga, 5.klarnetes spēles klase, Em.Dārziņa MV, skolotāja Marina Gribinčika. 

2.vietā – Katrīna Kapitonova, 5.saksofona spēles klase, Ādažu MMS, skolotāja Anna Veismane.

3.vietā – Vladislava Paškeviča, 3.trompetes spēles klase, Em.Dārziņa MV, skolotāja Marina Gribinčika. 

Vidējā grupā1.vietu žūrija nepiešķīra. 2.vietā – Kristaps Lāss, 6.klavierspēles klase, Ādažu MMS, skolotāja Anna Veismane.

3.vietu dalīja Laura Svikša, 8.vokālā mūzika – kora klase, Viļānu MMS, skolotāja Inta Brence un Betija Vildiņa, 5.vokālā mūzika – kora klase, Amatas novada MMS, skolotāja Signe Elīza Stebere.

Vecākajā grupā1.vietu ieguva Ance Žagare, 2.kurss, mūzikas vēsture un teorija, PIKC Ventspils MV, skolotājs Andris Dzenītis.

2.vietā - Kristiāns Patriks Dzelme, 9.klavierspēles klase, Em.Dārziņa MV, skolotājs Imants Zemzaris.

3.vietu dalīja Evelīna Plostniece, 1.kurss, mūzikas vēsture un teorija, PIKC Ventspils MV, skolotājs Andris Dzenītis un Žanete Spirka, 1.kurss, mūzikas vēsture un teorija, PIKC Ventspils MV, skolotājs Andris Dzenītis.

Papildus žūrijas atzinību izpelnījās Petra Elza Stalidzāne(4.klavierspēles klase, Em.Dārziņa MV, skolotāja Marina Gribinčika), saņemot atzinību par radošu drosmi, māsas Dambergas  (Em.Dārziņa MV, skolotāja Marina Gribinčika) par radošu kopdarbu un Ādažu kompozīciju konkursā iepriekš labi sevi parādījušais Andrejs MārtiņšGrīnbergs(klavieres) par izcilu kolēģu darbu atskaņojumu. Pēc Ādažu domes priekšsēdētāja Māra Sprindžuka iedrošinājuma un ieteikuma, klausoties šo konkursu, nākamā gada kompozīciju konkursā varētu būt arī “Publikas simpātiju” balva.

Ādažu MMS skolotāja komponiste Anitra Tumševica